בלוג | קומסטאר פיתוח מערכות
Comstar Logo
הפוסטים הפופולריים ביותר
5 כללי אצבע שיעזרו לך להוציא מהשיווק במייל את המקסימום
אוקיי, אז התכנסנו היום כדי לראות איך להוציא מהשיווק שלנו במייל את המקסימום אבל קודם, בואו נדבר רגע על למה בכלל לעשות שיווק במייל.
דפי נחיתה אפקטיבים- איך להניע לקוחות לפעולה?
במאמר נדבר על דפי נחיתה אותם כל מנוי יכול לבנות בעצמו במערכת בדגל שלנו - "שלח מסר". מה שימושם של דפי הנחיתה? ואיך ניתן לעשות זאת בצורה הכי יעילה שתמשוך לקוחות חדשים לעסק ותגדיל את המחזור העסקי?
9 רעיונות חזקים לשימוש במסרונים (SMS) שיווקים לבעלי עסקים
מאמר זה מסקר מגוון אפשרויות שבעלי עסקים קטנים ובינוניים יכולים להשתמש בשליחת סמסים (SMS) באופן שתגדיל להם בוודאות את אחוזי ההמרה והמכירות. החל משליחת קופון ביום הולדת, כלה בהגדלת צפייה בוובינר ועד אישורי הגעה לפגישה חשובה.
חזור ◂
5/2
2018
רשומת SPF
קטגוריות:
במידה והנך שולח דיוור במערכת שלח-מסר, באמצעות מייל היושב על דומיין פרטי - קרה שנתקלת בתקלות דואר חוזר או דוא"ל שנחשב לספאם אצל שרתים מסוימים ואינך מבין/ה מדוע?
ככל הנראה, כנראה שמדובר מהעדר או מימוש לא נכון של הגדרות SPF. בטח אם זו פעם ראשונה שהנך נתקל במושג זה ובשאלת הטמעתו בתוך הדומיין שברשותך.

מה זה רשומת SPF?

SPF הן ראשי תיבות של Sender Policy Framework - קוד סטנדרטי באבטחה למניעת זיוף כתובת שולח בהודעות דוא"ל.
הכוונה היא - השרת שמקבל הודעת דוא"ל יכול לוודא כי השולח הוא אכן מי שהוא מציג את עצמו ולא מתחזה.
רשומת ה-SPF מאפשרת תיאום נתונים בין הדומיין - שעל שמו מוזנת כתובת המייל השולחת, לשרת הדוא"ל / השליחה - הערוץ דרכו מתבצעות שליחות הדוא"ל.

מה הכוונה ב-"מתחזה?"

עד הכנסת ה-SPF כסטנדרט רישום ואבטחה, בעיית אבטחה קריטית רווחה ברשת:
היפותטית, נניח שיש לכם את מייל תחת הדומיין הציבורי gmail.com, בו אתם משתמשים בו לשליחה וקבלת מיילים.
עד ה-SPF, יכול היה כל אדם, לשלוח מיילים תחת כל שם שיחפוץ, בהנחה והוא החזיק בשרת שליחות פרטי, שכן הבקרה הייתה נעשית בשרת הדואר היוצא. רק בדומיינים ציבוריים (כמו ג'ימייל, יאהו, הוטמייל וכד') נאכף איסור ונחסם שימוש שליחת דוא"ל על פי הערך המוזן כתובת שולח.
חסימות שימוש אלו נעשו לשם חסימת שימוש בשרתי דוא"ל כשרתי ספאם - אם רצית להשתמש בשרת הדואר של ג'ימייל לשליחת דואר בשם: [email protected], שרת הדוא"ל של ג'ימייל יחסום אותך שכן אינך מורשה/ית לשלוח דואר תחת הדומיין apple.com
אולם, במידה ושרת הדוא"ל הוא שרת פרטי הנתון תחת אחזקתך וניהולך, והנך מרשה לעצמך לשלוח דוא"ל מכל כתובת (דומיין) שעולה לדעתך - אז ניתן היה לשלוח מייל מ- [email protected] למשל, לכל זולתך, כאילו סטיב ג'ובז שלח את ההודעה (מקברו, או שזה מייל מתוזמן).
שיטה זו הייתה בשימוש בעיקר על ידי ספאמרים או חברות שיווק המשתמשות בדוא"ל זבל לפרסום.

רשומת SPF מספקת פרוטוקול לשרת הדוא"ל המקבל את המיילים שנשלחו ממך, לבדוק האם ההודעה שנתקבלה הגיעה משרת המאושר לשלוח דוא"ל עבור הדומיין השולח.
בהתייחס לדוגמא למעלה - השרת המקבל את הדוא"ל ששלחת, יכול לבדוק האם שרת השליחה שלך, שממנו הגיעה המייל, מאושר לשלוח הודעות דוא"ל עבור הדומיין apple.com.
אם כן – ההודעה תתקבל,
אם לא - ההודעה תדחה.
לסיכום:
רשומת ה-SPF מאפשרת תיאום נתונים בין הדומיין - שעל שמו מוזנת כתובת המייל השולחת, לשרת הדוא"ל / השליחה - הערוץ דרכו מתבצעות שליחות הדוא"ל.
הדבר מהווה סטנדרט לפרוטוקול / אסמכתא, למערכות אבטחה שונות היושבות על שרתי המיילים של המנויים, כי אינכם מתחזים ומכאן שהדוא"ל שלכם כשר ובעל דירוג אבטחה גבוהה הראוי לדוא"ל הנשלח מדומיין פרטי.

איפה מגדירים רשומת SPF?

להלן רשומת ה-SPF שיש להטמיע, בכדי לבצע שליחות שלח-מסר דרך הדומיין שלכם:
גרסאת טקסט של ה- Point to להעתקה:
v=spf1 mx include:_spf.24sender.com -all
הגדרת SPF נעשית בתוך ניהול הדומיין שלך. מדובר ברשומת DNS שיש להוסיף בתוך הדומיין.
רשומת ה-DNS הינה רשומה מסוג TXT, המפרטת את פרטי הדומיין ושרתי הדוא"ל המורשים לשלוח דוא"ל עבור הדומיין.
במידה ואינך בקיא/ה בדבר ואינך מנהל/ת בשוטף את הדומיין שלך, ראוי להעביר הרשומה לידי מחלקת התמיכה בפורטל שדרכו רכשת את הדומיין (לשמור את התמונה של הטבלה הנ"ל בשם במחשב, ולשלוח אותה במייל למחלקת התמיכה + גרסאת הטקסט של ה-record, הנמצאת מתחת לתמונה הנ"ל).

לאחר הטמעת הרשומה, יש לעדכן בהודעת מייל את צוות התמיכה בשלח-מסר: [email protected], כי בוצעה הטמעה של הרשומה על הדומיין שלכם. כמו כן, חשוב לציין בהודעת המייל את כתובת הדומיין עליה בוצעה ההטמעה.

במידה והדומיין נרכש דרך שלח-מסר - יש לבקש מנציגי התמיכה הטכנית שיבצעו הטמעה של הרשומה בדומיין.

מתי מרגישים בשינוי לאחר ההטמעה?

לאחר שביצעת שליחת הודעת דוא"ל ובה עדכנתם על הטמעת רשומה ועל איזה דומיין זה בוצע - נציגי התמיכה הטכנית בשלח-מסר מבצעים סדרת בדיקות אודות הטמעת הרשומה עצמה ודירוג הדוא"ל היוצא מחשבונך בשלח מסר.
במידה והבדיקות עוברות כהלכה - החשבון שלך מוגדר כבעל רשומת SPF וניתן יהיה לחוש בשינויים בדירוג ההודעה ובכמות פתיחות המיילים תוך כ-2 שליחות.
במידה והבדיקות מציגות תוצאה שלילית - נעדכנך במייל חוזר אודות הבעיות והחריגות שעלו בבדיקות ונסייע לך במציאת פתרון לדבר.
 
הוסף תגובה
תגובה
שם
פרסם את התגובה
⇧חזור ללמעלה
אנחנו כבר נדאג להתקשר:
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר, כל הזכויות שמורות