בלוג | קומסטאר פיתוח מערכות
Comstar Logo
הפוסטים הפופולריים ביותר
5 כללי אצבע שיעזרו לך להוציא מהשיווק במייל את המקסימום
אוקיי, אז התכנסנו היום כדי לראות איך להוציא מהשיווק שלנו במייל את המקסימום אבל קודם, בואו נדבר רגע על למה בכלל לעשות שיווק במייל.
דפי נחיתה אפקטיבים- איך להניע לקוחות לפעולה?
במאמר נדבר על דפי נחיתה אותם כל מנוי יכול לבנות בעצמו במערכת בדגל שלנו - "שלח מסר". מה שימושם של דפי הנחיתה? ואיך ניתן לעשות זאת בצורה הכי יעילה שתמשוך לקוחות חדשים לעסק ותגדיל את המחזור העסקי?
9 רעיונות חזקים לשימוש במסרונים (SMS) שיווקים לבעלי עסקים
מאמר זה מסקר מגוון אפשרויות שבעלי עסקים קטנים ובינוניים יכולים להשתמש בשליחת סמסים (SMS) באופן שתגדיל להם בוודאות את אחוזי ההמרה והמכירות. החל משליחת קופון ביום הולדת, כלה בהגדלת צפייה בוובינר ועד אישורי הגעה לפגישה חשובה.
חזור ◂
3/9
2016
שלבים ודגשים בבניית מערך שיווקי נכון לשימור הלקוחות
קטגוריות:
מערך שיווקי, או בשמו בשני "אסטרטגיה שיווקית" הוא מערך אותו בונים ומתכננים לרוב אנשי מקצוע המחזיקים ברזומה שלהם מספר שנות לימוד במקצועות התקשורת והשיווק, התמחות וניסיון. חברות גדולות המעוניינות במערך שיווקי טוב – שוכרות בדרך כלל משרד שיווק ויחסי ציבור או משרד פרסום על מנת שאלה ידעו לשמור את הלקוח קרוב, חוזר ונאמן ובכך להגדיל את כוח הקנייה ולשמר אותו. 
 
עסקים קטנים ובינוניים רבים, אינם מעוניינים בהוצאת של הון עתק על שירותי פרסום ושיווק על מנת ליצור מהלך שיווקי טוב שישמור על המשכיות. לכן, ניתן באמצעות מספר פעולות משולבות מערכת שיווק לשמר את הלקוח, להשאירו נאמן וכמובן קונה יותר.
 

אז איך עושים זאת נכון?
 
בתחילה עלינו להבין מהם השלבים של מערך שיווקי טוב שישמור על המשכיות וקשר רציף עם הלקוח. על מנת לשמור את הלקוח קרוב וחוזר יש לבנות מערך שיווקי נכון על ידי שלושה שלבים חשובים:
 
השלב הראשון -  הגדרת הזהות שלי והתמקדות בקהל היעד

בשלב הראשון עלינו להבין מהו העסק שלנו ולמה הלקוח צריך אותנו, בתהליך הנקרא אסטרטגיה שיווקית. בתהליך זה אנו בעצם קובעים מי אנחנו ומה המוצר אותו אנו מספקים, מה התועלות לנו וללקוח ומה יחזיר את הלקוח אלינו.

לדוגמא: אם ברשותי חנות לממכר בגדים העשויים 100 אחוזי כותנה במידות גדולות וגזרות מחמיאות, אני יכול להגדיר עצמי כחנות איכותית המספקת נוחות בגזרות טובות, ומכאן גם את קהל היעד שלי, שהוא נשים בגילאי 40 עד 65 המעוניינות בנוחות מרבית ואינן מתפשרות על איכות. בדרך גם זיהיתי שלוש תועלות ללקוחה - איכות, גזרות מחמיאות ונוחות הבגד, אותן אציג בפניה בשלבים הבאים.
לאחר שהגדרתי את קהל היעד, והבנתי מה הן התועלות שלי ללקוחות ובאיזה טון עליי לפנות אליהן- אני יכול להתחיל בשלב השני.
 
 השלב השני – חשיפה  -  שאפו להגיע לכמה שיותר!

אם בחרתם לתכנן ולפעול באופן עצמאי על מנת לבצע מערך שיווקי טוב, עליכם לדאוג לפרסום נכון ובכמויות גדולות. לפני שתעשו כן, נסו לנתח סטטיסטית את חלוקת המוצר שלכם לסקטורים ומכאן הבינו אל מי אתם פונים ובאיזה אופן.
 
הפיצו עצמכם ברשתות החבריות כמו לדוגמא עדכון סטאטוסים על המוצר בפייסבוק, בטוויטר ובכל רשת חברתית קיימת. פתחו בלוג בו מספר לקוח מרוצה על המוצר שלכם, עשו שימוש מושכל במערכת דיוור אלקטרוני על מנת לשמור על קשר עם הלקוח ועדכנו את האתר אינטרנט שלכם כל הזמן על ידי הוספת מאמרים, עצות, חוויות ודפי נחיתה.
עכשיו נותר לעבור לשלב השלישי המתבסס על כך שאתם נמצאים כל הזמן בתודעת הלקוח.
 
השלב השלישי – יצירת מעגל לקוחות נאמן וחוזר

קצרה היריעה מלהכיל את מגוון האסטרטגיות והפעולות השיווקיות שיש לבצע והדרכים הבלתי סופיות לעשות כן. אך עדיין קיימות מספר שיטות טובות שיעזרו לכם להתחיל:
בתחילה עליכם ליצור מועדון לקוחות. ממועדון הלקוחות ניתן לגזור את כל המידע החיוני שיעזור לנו לתקשר ולקבל אינפורמציה חוקית על הלקוח.

לדוגמא: אם נקבל את כתובת האי מייל של הלקוח - נוכל להשתמש במערכת דיוור אלקטרוני על מנת לעדכן את הלקוח במבצעים, הנחות, השקות וכדומה - בהשקעה חד פעמית, בקלות, והכי חשוב – באופן אוטומטי.
עוד דרך היא שליחת הודעות סמס ללקוחות המכילים גם הם אינפורמציה שתחזיר את הלקוח לעסק שלנו.
גם דיוור ישיר באמצעות גלויות ללקוח, חלוקת שי ללקוח, והענקת כל מוצר שיזכיר אותנו ויקבע אותנו בתודעת הלקוח - הוא פעולה חכמה.
 

לסיכום נאמר כי מערך שיווקי הוא בעצם מערכת יחסים שיש לנהל עם הלקוח בכל זמן נתון. את מערכת היחסים יש להפוך ליציבה, עקבית ופורייה. על מנת לעשות כן חשוב לעורר את הלקוח, לבצע טיזינג, ולשמור אותו תמיד מסוקרן.
 
 
הוסף תגובה
תגובה
שם
פרסם את התגובה
⇧חזור ללמעלה
אנחנו כבר נדאג להתקשר:
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר, כל הזכויות שמורות